Достапни линкови

logo-print

Објавени мемоарите на Доналд Рамсфелд


Поранешниот американски секретар Доналд Рамсфелд денеска ги објави своите мемоари во кои признава дека имало одредени грешки, но ја правда неговата стратегија во војните во Ирак и во Авганистан. Во неговата книга Познато и непознато, Рамсфелд потврдува дека информациите оти режимот на Садам Хусеин поседува оружје за масовно уништување биле погрешни. Сепак тој оценува дека соборувањето на тој режим во Ирак бил добра одлука.
XS
SM
MD
LG