Достапни линкови

logo-print

Чеченец одговорен за нападот врз рускиот аеродром Домодедово


Рускиот аеродром Домодедово по самоубиствениот напад

Рускиот аеродром Домодедово по самоубиствениот напад

Чеченскиот исламски лидер Доку Умаров денеска призна дека тој го нарачал самоубистениот напад при кој загинаа 36 луѓе на рускиот аеродром минатиот месец.Умаров во видео снимаката објавена на ектремистички исламски сајт вели дека ќе следуваат нови самоубистевни напади како барање за независност на муслиманска држава со шеријатски закон во Кавкаскиот регион. Видеото било снимено на денот на нападот врз аеродромот Домодедедово на 24 јануари годинава.
XS
SM
MD
LG