Достапни линкови

logo-print

Помалку од половина Хрвати се за членство во ЕУ


Помалку од половина граѓани на Хрватска се за влез на земјата во ЕУ, според најновото истражување на агенцијата Промоција плус. Против членство на Хрватска во европското семјество се 40,3 насто од анкетираните, а како неопределни се изјасниле 10,2 насто. Во однос на февруари во минатата година има 14 ипол насто повеќе противници за влез во Унијата.
XS
SM
MD
LG