Достапни линкови

Расмусен-немирите во Египет и Тунис штетни за економијата


Генералниот секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен

Генералниот секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен

Генералниот секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен изјави денеска дека немирите во земјите како Египет и Тунис можат да предизвикаат економски тешкотии и да влијаат врз зголемување на бројката на илегални имигранти во Европа.
Според Расмусен нестабилноста поради немирите може да негативно да влијае и врз мировниот процес на Блискиот исток.
XS
SM
MD
LG