Достапни линкови

logo-print

Бомбашки напад во Авганистан


Патрола на американската војска во Кандахар

Патрола на американската војска во Кандахар

Авганистанската локална полиција на покраината Кандахар соопшти денеска дека бомбаш самоубиец го активирал експлозивот во близина на група на американски војници и авганистански владини лица во просториите на канцелариите на царината во близината на градот. Според полицијата имало жртви при нападот, но не се знае колку точно загинале и колку се повредени. НАТО силите во Авганистан потврдија дека се случил нападот, но ни тие не соопштија колкава е бројката на загинати.
XS
SM
MD
LG