Достапни линкови

logo-print

Почна лидерската средба кај претседателот Иванов


Лидерската средба во април 2010 година

Лидерската средба во април 2010 година

Македонскиот претседател Ѓорѓе Иванов денеска ги собра лидерите на политичките партии застапени во Собранието во неговата резиденција на Водно. Тие ќе разговараат за политичката ситуација во земјата и бојкотот на законодавниот дом. На средбата присуствува и претседателот на Собранието Трајко Вељаноски.
XS
SM
MD
LG