Достапни линкови

logo-print

Самоубиствен бомбашки напад во Авганистан


Авганистанските и странските сили во покраината Кандахар

Авганистанските и странските сили во покраината Кандахар

Авганистанското министерство за внатрешни работи соопшти денеска дека бомбаш самоубиец извршил напад во Кандахар. Според локалните власти експлозијата се случила во близина на канцеларијата на царината во градот и има жртви при нападот. Кандахар се смета за засолниште на Талибанците.
XS
SM
MD
LG