Достапни линкови

logo-print

Продолжуваат протестите во Египет за оставка на Мубарак


Протестите на плоштадот Тахрир во Каиро

Протестите на плоштадот Тахрир во Каиро

Протестите на плоштадот Тахрир во Каиро и натаму продолжуваат и покрај чекорите на владата за нивно прекинување. Демонстрантите бараат египетскиот претседател Хосни Мубарак да поднесе оставка. Владата вети спроведување на реформи, но соопшти дека Мубарак ќе остане на функцијата за да ги надгледува промените.
Опозициските партии вчера се сретнаа со властите. Според нобеловецот и опозициски лидер Мухамед ел Барадеј преговорите не биле транспарентни.
XS
SM
MD
LG