Достапни линкови

logo-print

Застрелан шеф на покраина во источен Авганистан


Покраината Кост

Покраината Кост

Авганистанските власти соопштија денеска дека непозната вооружена група го застрелала шефот на администрацијата на покраината Кост во источниот дел на земјата. Сајед Мухамед бил убиен додека патувал накај работното место. Според локалната полиција Мухамед бил застрелан, кога бил стопиран од четворица мажи облечени во авганистански воени униформи. Никој не презеде одговорност за убиството.
XS
SM
MD
LG