Достапни линкови

logo-print

Опозицијата во Казахстан бара чесни избори


Опозицијата во Казахстан го повика претседателот Нурсултан Назарбаев да дозволи во земјата да бидат одржани чесни избори. Во отвореното писмо на опозицијата се наведува дека со одлуката за одржување претседателски избори за 3-ти април, не се остава простор за адекватна изборна кампања. Партиите мора до 20-ти февруари да ги пријават кандидатите за претседател.
XS
SM
MD
LG