Достапни линкови

logo-print

Опозицијата во Мјанмар бара продолжување на санкциите


Аунг Сан Су Ки

Аунг Сан Су Ки

Партијата на продемократската лидерка Аунг Сан Су Ки побара денеска продолжување на западните санкции врз нејзината земја. Во образложението се наведува дека со санкциите најмногу е погоден воениот режим, а не и целокупното население.
XS
SM
MD
LG