Достапни линкови

logo-print

Бугарија ќе ги исполни барањата за во Шенген зоната до март


Бугарскиот министер за внатрешни работи Цветан Цветанов изјави денеска дека сите процедури за техничката подготвеност на Бугарија за влез во шенгенската зона до 14 март ќе бидат исполнети. Бугарија според извештајот на Комисијата за влез на земјата во Шенген зоната доцни со исполнувањето на 27 од предвидените 159 мерки.
XS
SM
MD
LG