Достапни линкови

logo-print

На лидерската средба Иванов очекува отворен дијалог


Претседателот Ѓорѓе Иванов

Претседателот Ѓорѓе Иванов

Лидерската средба која ја организира македонскиот претседател Ѓорѓе Иванов ќе се одржи утре во 14 часот во претседателската резиденција. На средбата се поканети претседателот на Собранието Трајко Вељановски и лидерите на најголемите политички партии. Според соопштението на кабинетот на Иванов тој се надева дека на средбата со отворен дијалог ќе се надмине актуелната ситуација во Собранието. Иванов смета дека нормалното функционирање на демократијата е неопходно и поради обврските на сите чинители на македонската држава.
XS
SM
MD
LG