Достапни линкови

logo-print

Нема глас од репортерите на РСЕ по ослободувањето во Каиро


Протестите во Каиро

Протестите во Каиро

Двајцата репортери на Радио Слободна Европа кои вчера беа пуштени на слобода од полициската станица во Каиро се уште не се пријавиле на работното место. Репортерите Роберт Тајт и Абделиах Нуаими кои се британски државјани беа приворени при пристигнувањето во главниот град на Египет.
РСЕ претходно разговарала со еден маж кој бил во притвор со репортерите, кој им соопштил дека биле оденесни на непозната локација, но со нив добро се однесувале. Репортерите биле однесени на аеродром со полициска придружба, но оттогаш нема директен контакт од нив.
XS
SM
MD
LG