Достапни линкови

logo-print

Повлекувањето на НАТО од Авганистан закана за Русија


Рускиот вицепремиер Сергеј Иванов

Рускиот вицепремиер Сергеј Иванов

Рускиот вицепремиер Сергеј Иванов на конференцијата за безбедност во Минхен изјави дека повлекувањето на НАТО силите од Авганистан може да претставува закана за безбедноста на Русија. Иванов е загрижен за ситуацијата во северен Авганистан, кој граничи со централните азиски републики.
XS
SM
MD
LG