Достапни линкови

logo-print

Имер Селмани ќе присуствува на лидерската средба кај Иванов


Лидерот на Нова Демократија Имер Селмани

Лидерот на Нова Демократија Имер Селмани

Лидерот на Нова Демократија Имер Селмани ја прифати поканата на Претседателот Ѓорѓе Иванов за учество на лидерската средба закажана за понеделник. Според соопштението на партијата Селмани ќе учествува на средбата за да даде придонес во надминување на политичката криза во Македонија.
Нова Демократија на утрешната редовна седница ќе ги разгледа своите ставови, кои Селмани ќе ги претстави на лидерската средба.
XS
SM
MD
LG