Достапни линкови

logo-print

Мубарак на средба за економијата во Египет


Демонстрациите против режимот на Хосни Мубарак

Демонстрациите против режимот на Хосни Мубарак

Египетскиот претседател Хосни Мубарак се состана денеска со неговиот економски тим. Политичката криза во земјата поради дванаесет дневните анти-владини протести го чинат Египет околу 3,1 милијарди долари, соопштуваат новинските агенции.
На плоштадот Тахрир и натаму се одржуваат демонстранции, кои засега се мирни. Опозициските лидери соопштија дека ќе протестираат се додека Мубарак не поднесе оставка од неговата функција.
XS
SM
MD
LG