Достапни линкови

logo-print

Српска опозициска партија на митинг за предвремени избори


Опозицистичкиот лидер Томислав Николиќ

Опозицистичкиот лидер Томислав Николиќ

Лидерот на опозициската Српска прогерсивна партија Томислав Николиќ на денешниот митинг најави нови протести доколку властите од земјата за два месеца не распишат предвремени парламентарни избори. Николиќ изјави дека опозицијата не сака владејачката коалиција да не се кандидира повторно, туку само да има предвремени избори. Протестот помина без инциденти, а на него според српската полицијата учествувале околу 55 илајди луѓе.
XS
SM
MD
LG