Достапни линкови

logo-print

Тројца загинати во експлозија на автомобил бомба во Пакистан


Во експлозија на бомба подметната во автомобил во Пакистан загинале тројца патници, а двајца пешаци се повредени во регионот Хибер на границата со Авганистан. Според локалните власти бомбата која била со тајмер експлодирала додека автомобилот бил во движење кај селото Баркамбархел.
XS
SM
MD
LG