Достапни линкови

logo-print

Митинг на опозицијата за предвремени избори во Србија


Томислав Николиќ

Томислав Николиќ

Најголемата српска опозициона партија Српската Напредна Странка денеска за прв пат ќе одржи анти владини протести во Белград под мотото „Избори за промени“. Лидерот Томислав Николиќ изјави дека од власта ке се бараат вонредни избори. Тој ги отфрли стравувањата дека протестите можат да станат насилни како во Албанија. Николиќ очекува во Белград на протестираат околу 70 илјади луѓе и најави дека за безбедноста ќе се грижат околу 10 илјади полицајци.
XS
SM
MD
LG