Достапни линкови

logo-print

Во Египет протести под мотото Ден за заминување


Стотици илјади демонстранти се собраа на денешните протести во Египет, барајќи заминување од власт на претседателот Хосни Мубарак. Генералниот секретар на Арапската лига Амр Муса кој порано беше шеф на египетската дипломатија им се придружи на демонстрантите на централниот каирски плоштад Тахрир. Има извештаи за спотрадични каменувања меѓу групите кои се против Мубарак и оние кои го поддржуваат.
XS
SM
MD
LG