Достапни линкови

logo-print

Израел ветува потези за подобрување на палестинската економија


Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска вети зголемени напори за поддршка на економскиот развој на палестинските територии и повика на обновување на израелско палестинските мировни преговори. Нетанјаху ова го изјави на средбата со пратеникот на меѓународната четворка за Блискиот Исток Тони Блер. Четворката утре во Берлин треба да расправа за можноста од обновување на преговорите кои беа стопирани поради продолжувањето на изградбата на еврејски населби во областите за кои палестинците сметаат дека им припаѓаат.
XS
SM
MD
LG