Достапни линкови

logo-print

Напад врз Ал Џезира во Каиро


Каиро

Каиро

Панарапската телвизиска станица Ал Џезира соопшти дека нејзината канцеларијата во Каиро биле нападната. Се прецизира дека притоа била запалена целата телевизиска опрема. Во минатата сабота египетските власти и наредија на Ал Џезира да го запре емитувањето од Египет по што неколкумина новинари на оваа станица беа уапсени.
XS
SM
MD
LG