Достапни линкови

logo-print

Во Северен Кавказ убиени тројца полицајци


Руските власти соопштија дека вооружени лица убиле тројца полицајци при напад врз нивното возило во кое бил пренесуван еден затвореник. Ова се случило во Карачаево Черкезија регион меѓу Чеченија, Дагестан и Ингушетија.
XS
SM
MD
LG