Достапни линкови

logo-print

Двајца репортери на РСЕ притворени во Каиро


Двајца репортери на Радио Слободна Европа се притворени во Каиро. Станува збор за Роберт Тејт и Абделила Нуаими, кои имаат британско државјанство. Тие денеска пристигнаа во Каиро за да известуваат за протестите во Египет. Веднаш потоа тие биле приведени.

„Ги повикуваме египетските власти да ги ослободат нашите дописници“, изјави директорот на вести на Радио Слободна Европа Џеј Толсон.
XS
SM
MD
LG