Достапни линкови

logo-print

Иванов свика лидерска средба за понеделник


Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов за понеделник закажа средба со лидерите на политичките партии застапени во Собранието на која ќе се разговара за актулените случувања во законодавниот дом, потврдија за МИА во неговиот кабинет. На лидерската средба во резиденцијата на шефот на државата, ќе присуствува и претседателот на Собранието Трајко Вељаноски.
XS
SM
MD
LG