Достапни линкови

logo-print

Египетскиот министер за одбрана на плоштадот Тахрир


Министерот за одбрана на Египет Хусеин Тантави го посети централниот каирски плоштад Тахрир каде што се очекува масовен собир под слоганот ,,Петок на заминување,, на кој ќе биде побарана оставка на претседателот Хосни Мубарак. На овој плоштад во изминативе два дена дојде до крвави пресметки меѓу демонстрантите и приврзаниците на Мубарак. Тој вчера изјави дека би сакал да си замине, но оти страхувал дека неговата оставка ќе донесе хаос во Египет.
XS
SM
MD
LG