Достапни линкови

logo-print

Иванов најавува лидерска средба


Претседателот Ѓорге Иванов во Пелинце 2010

Претседателот Ѓорге Иванов во Пелинце 2010

Претседателот на Македонија Ѓорѓе Иванов, кој денеска заминува за Скопје по тридневната работна посета на Вашингтон, најави средба со сите лидери на парламентраните партии на која би разговарале за актуелните настани и функционирањето на македонскиот Парламент. Шефот на државата изјави дека е добро да се разговара и да се најде решение за проблемите.
XS
SM
MD
LG