Достапни линкови

logo-print

Конференција за безбедност во Минхен


Во Минхен, Германија, денеска почнува тридневна конференција за безбедност, на која ќе претседава поранешниот германски дипломат Волфганг Ишингер. На собирот ќе бидат присутни 750 учесници, вклучувајќи и шефови на влади, министри и стручњаци за безбедност.
XS
SM
MD
LG