Достапни линкови

logo-print

Притворената која го загуби бебето во домашен притвор


Притворената управителка на една од фирмите на Перо Наков која вчера имаше спонтан аборус е пуштена во домашен притвор. Адвокатот Мирослав Вујиќ изјави дека Основниот суд во Скопје 1 одлучил дека има основа за укинување на мерката притвор на осомничената која го загуби бебето додека беше во затворот Шутка. Министерот за здравство Бујар Османи претходно изјави дека не треба да се прејудицира причината за спонтаниот абортус.
XS
SM
MD
LG