Достапни линкови

logo-print

САД го осудија заплашувањето на новинарите во Каиро


Насилството на протестите во Каиро

Насилството на протестите во Каиро

Американскиот Стејт Департмент денеска ја осуди како што ја нарече кампањата за заплашување на новинарите кои известуваат од протестите во Египет.
Реакцијата е по соопштението на Водафон дека египетските власти ги принудувале мобилните оператори да објавуваат провладини пораки за време на протестите. Водафон го оцени барањето како неприфатливо. Египетските власти претходно ги прекинаа мобилните врски за да ги спречи демонстрантите да ги коррдинираат протестите.
XS
SM
MD
LG