Достапни линкови

logo-print

Упасени осомничени за бомбашкиот напад на Домодедово


Положено цвеќе за загинатите на местото на експлозијата на аеродромот Домодедово

Положено цвеќе за загинатите на местото на експлозијата на аеродромот Домодедово

Руските власти соопштија денеска дека неколку луѓе наводно поврзани со самоубиствениот бомбашки напад на московскиот аеродром Домодедово се уапсени.
Шефот на руската федерална служба за безбедност Александар Бортников изјави дека притворените имаат информации за соочесниците и логистиката на нападот. Според Бортников властите немаат идеја кој е организатор на терористичкиот акт.
При нападот на аеродромот на 24 јануари загинаа 36 луѓе, а околу 180 беа повредени.
XS
SM
MD
LG