Достапни линкови

logo-print

Уште 20 македонски државјани евакуирани од Египет


Протестите во Египет

Протестите во Египет

Десет македонски државјани денска ќе се вратат од Египет во Македонија со лет на авиокомпанијата Туркиш Ерлајнс. Минстерството за надворешни работи соопшти дека во македонската амбасада во Египет за евакуација се пријавиле уште десет македонски државјани, кои денеска треба да пристигнат во Сараево. Македонскиот амбасадор Миле Манолев засега останува во Каиро.
XS
SM
MD
LG