Достапни линкови

logo-print

Новиот македонски амбасадор во Албанија се сретна со премиерот Бериша


Новиот македонски амбасадор во Република Албанија, Веле Трпески се сретна со премиерот Сали Бериша. Тема на дискусија биле билатералните односи. На средбата, како што стои во соопштението од Кабинетот на Бериша, амбасадорот и премиерот ја нагласиле непколебливата определеност на албанската и македонската влада за продлабочување на добрата соработката во сите области, во интерес на напредокот, зајакнување на мирот и пријатеството.
XS
SM
MD
LG