Достапни линкови

logo-print

ДУИ на редовна седница


Лидерот на ДУИ Али Ахмети

Лидерот на ДУИ Али Ахмети

Централното претседателство на ДУИ денеска попладне одржува седница во партиското седиште во Мала Речица на која се разгледува актуелната политичка состојба во земјата по бојкотот на опозицијата на Парламентот, можноста за предвремени избори и други теми. Потпретседателот на ДУИ Абдулаќим Адеми пред седницата изјави дека партијата има интерес за предвремени избори, но за државата сега не е најпогодно време, бидејќи има поприоритетни прашања.
XS
SM
MD
LG