Достапни линкови

logo-print

Бериша со тешки обвинувања до Топи


Албанскиот премиер Сали Бериша

Албанскиот премиер Сали Бериша

Албанскиот премиер Сали Бериша пред анкетната комисија која ги испитува случувањата на анти-владините протести на 21 јануари изјавил дека Претседателот Бамир Топи учествувал во обид за негова елиминација. Според Бериша била подготвена посебна група што би спровела истрага против него доколку не биде елиминиран за време на немирите. Бериша претходно го обвини Топи дека замижал пред насилствата на демонстрантите.
XS
SM
MD
LG