Достапни линкови

logo-print

Албанскиот претседател Топи бара политички дијалог


Албанскиот претседател Бамир Топи

Албанскиот претседател Бамир Топи

Албанскиот претседател Бамир Топи повторно повика итно да се воспостави политички дијалог во земјата. Според Топи кој имаше средба со претставници на Форумот за демократија европскиот сон на граѓаните на земјата не треба да остане во заложништво на политичките конфликти и ситуацијата не треба да се толерира.
XS
SM
MD
LG