Достапни линкови

logo-print

ЕУ ќе издвои 27 милиони евра за инфраструктурата во Косово


Канцеларијата за врски на Европската комисија соопшти денеска дека ЕУ ќе издвои 27 милиони евра за финасирање на проекти на Косово со цел да се подобри инфраструктурата во некои општини во земјата. Во план е со парите од Унијата да биде подобрено и водоснабдувањето во Косовска Митровица, Звечани, Србица и Вучитрн, како и снабдувањето со струја во земјата.
XS
SM
MD
LG