Достапни линкови

logo-print

Иванов во Вашингтон бара подршка за спорот за името


Македонскиот претседател Ѓорѓе Иванов, кој од вчера престојува во Вашингтон, денеска ќе има средби со неколкумина американски конгресмени и сенатори, на кои, како што е соопштено ќе побара подршка за наоѓање компромис за спорот со Грција за името. Вчера Иванов имал средба со сенаторот Џон Мек Кејн, кој оценил дека Македонија треба што поскоро да стане членка на НАТО.
XS
SM
MD
LG