Достапни линкови

logo-print

Шефот на словенечката дипломатија во Македонија


Самуел Жбогар

Самуел Жбогар

Словенечкиот министер за надворешни работи Самуел Жбогар денеска ќе допатува во официјална посета на Македонија, соопшти македонското министерство за надворешни работи. Жбогар ќе се сретне со својот колега Антонио Милошоски и со премиерот Никола Груевски, како и со лидерите на поголемите политички партии.
XS
SM
MD
LG