Достапни линкови

logo-print

Нетанјаху со подршка за демонстрантите во Египет


Израелскиот премиер Бенџамин Нетанјаху

Израелскиот премиер Бенџамин Нетанјаху


Израелскиот премиер Бенџамин Нетанјаху денеска им изрази подршка на демонстрантите во Египет, но ја повика меѓународната заедница да се осигура дека било кој друг нов режим ќе го почитува мировниот договор со Израел.
Нетанјаху изјави и дека ако режимот на египетскиот претседател Хосни Мубарак биде заменет со некој радикален како во Иран и други земји, резултатот може да биде голем удар за демократијата и мирот.
XS
SM
MD
LG