Достапни линкови

logo-print

Словенечкиот министер Жбогар утре во посета на Македонија


Шефот на словенечката дипломатија Самуел Жбогар

Шефот на словенечката дипломатија Самуел Жбогар

Македонското министерство за надворешни работи соопшти денеска дека словенечкиот министер за надворешни работи Самуел Жбогар утре ќе допатува во официјална посета на Македонија.
Жбогар ќе се сретне со неговиот колега Антонио Милошоски и со премиерот Никола Груевски, како и со лидерите на поголемите политички партии.
XS
SM
MD
LG