Достапни линкови

logo-print

Јорданскиот крал Абдула поднесе оставка од премиерската функција


Протестите во Јордан

Протестите во Јордан

Јорданскиот крал Абдула денеска поднесе оставка од неговата функција како премиер на државата, по неколку неделните опозициски протести за промени во земјата. Кралската палата соопшти дека позицијата на Абдула ќе ја преземе шефот за национална безбедност Маруф Бахит, кој треба да формира нов кабинет и да спроведе реформи.
XS
SM
MD
LG