Достапни линкови

logo-print

Германија со намалени безбедносни мерки на јавни места


Германскиот министер за внатрешни работи Томас Маизиере

Германскиот министер за внатрешни работи Томас Маизиере

Германскиот министер за внатрешни работи Томас де Маизиере изјави денеска дека ќе се намали бројката на полициските службеници, кои патролираат на железничките станици и на јавните места, по терористичките закани во минатата година.
Според министерот Германија и натаму е мета на исламските екстремисти, но инцидентите поради кои беше зголемена безбедноста биле спречени.
XS
SM
MD
LG