Достапни линкови

logo-print

Министерот Џафери на форум на ЕУ во Брисел


Министерот за локална самоуправа Муса Џафери

Министерот за локална самоуправа Муса Џафери

Министерот за локална самоуправа Муса Џафери денеска во Брисел оствари средба со комесарот за регионална политка на ЕУ Јоханес Хан. Тие разговарале за користењето на ИПА фондовите во Македонија. Џафери го запознал Хан со политиката на регионалниот развој на Македонија, преку користењето на средствата од фондовите на Унијата. Џафери во Брисел присуствува на форумот кој го организира Европската комисија по повод нејзиниот нов извештај за економска, социјална и територијална кохезија.
XS
SM
MD
LG