Достапни линкови

logo-print

Ердоган го повика Мубарак да го слушне гласот на неговиот народ


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган

Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган

Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган го повика денеска египетскиот претседател Хосни Мубарак да ги слушне барањата на неговиот народ. Во неговото неделно обраќање во Парламентот Ердоган изјави дека Мубарак треба без колебање да ги прифати желбите на демонстрантите за промени. Според Ердоган апелот до Мубарак е негов искрен совет и искрено предупредување.
XS
SM
MD
LG