Достапни линкови

logo-print

Петнаесет македонски граѓани денеска евакуирани од Египет


Протестите во Египет

Протестите во Египет

Министерствотот за надворешни работи соопшти дека денеска 15 македонски државјани ќе се вратат од Египет во Македонија со чартер лет на турската авиокомпанија Туркиш Ерлајнс. Според министерството уште 17 граѓани ќе бидат евакуирани заедно со албански државјани во соработка со албанската амбасада во Каиро.
Денеска во Македонија пристигнаа 8 државјани. Македонскиот амбасадор Миле Манолев ќе остане во Каиро, но 6 члена од семејствата на вработените во амбасадата ќе се вратат во земјава.
XS
SM
MD
LG