Достапни линкови

logo-print

Русија благодарна на Елцин


Медведев пред споменикот на Елцин

Медведев пред споменикот на Елцин

Рускиот претседател Дмитри Медведев изјави денеска дека Русија треба да му биде благодарна на првиот претседaтел на Руската федерација Борис Елцин за сериозните реформи и за денешниот развој на земјата. Медеведев ова го изјави за време на откривањето на споменикот на Елцин во Екатеринбург по повод 80 годишнината од неговото раѓање. Елцин почина од срцев удар во 2007 година.
XS
SM
MD
LG