Достапни линкови

logo-print

Собраниска седница за случувањата со А1


Трајко Вељаноски

Трајко Вељаноски

Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски за денеска закажа итна седница на чиј дневен ред ќе бидат случувањата поврзани со случајот Перо Наков и А1 телевизија. Собранискиот спикер претходно рече дека ќе ги одржува редовно седниците и нема да дозволи никаква опструкција. Вељановски вчера ги повикува политичките партии да се вратат во Собранието, бидејќи според него, Собранието не смее да биде заложник на нечии интереси.
XS
SM
MD
LG