Достапни линкови

logo-print

Десетици уапсени по антивладини протести во Русија


Борис Немцов за време на протестот во Москва

Борис Немцов за време на протестот во Москва

Руската полиција приведе десетици луѓе на антивладините протести против органичувањето на правото на протест во Москва и во Санкт Петерсбург.
Околу 600 луѓе протестираа на Плоштадот на слободата во Москва. На протестот имаше повеќе полиција отколку демонстранти. Опозицискиот лидер Борис Немцов го спореди рускиот премиер Владимир Путин со египетскиот претседател Хосни Мубарак.
XS
SM
MD
LG